يكشنبه 30 تير 1398   10:49:35
بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

استانها
1397/6/20 سه‌شنبه
دکتر منوچهر حبیبی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین:
دانشگاه ها باید با توجه به نیاز روز جامعه و جوانان به مراکز کارآفرینی تبدیل شوند.

.

منوچهر حبیبی در بازدید از دانشگاه پیام نور قزوین اظهار داشت: دانشگاه ها باید با توجه به نیاز روز جامعه و جوانان به مراکز کارآفرینی تبدیل شوند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، دکتر حبیبی با بیان اینکه دانشگاه ها نباید تنها به فکر جذب دانشجو و کسب درآمد بیشتر باشند، تاکید کرد: چنین دیدگاه و رویکردی شاید در کوتاه مدت دارای سود و صرفه باشد اما در دراز مدت هم برای کشور و هم خود دانشگاه ها آسیب زا خواهد بود.
به گفته معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین، دانشگاه ها باید در کنار مسایل تئوری دانشجویان را به گونه ای تربیت کنند تا آنان بتوانند گلیم خود را بیرون از محیط دانشگاه از آب بیرون کشیده و به تولید علم بپردازند.
این مسئول با بیان اینکه اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی از جمله دغدغه های جدی دولت به شمار می رود، یادآور شد: در این رابطه باید شاهد کمک دانشگاه ها و بخش خصوصی باشیم چرا که فعالیت های دولت در این رابطه به تنهایی کافی نخواهد بود.
حبیبی با بیان اینکه کارکرد دانشگاه ها همچنین باید به گونه ای باشد که با تولید علم و فناوری، نیازهای جامعه را در ابعاد مختلف پاسخ بگوید، افزود: کمکی که دانشگاه ها در این عرصه می توانند به ما داشته باشند تربیت مناسب دانشجو و ایجاد رشته های دانشگاهی متناسب با شرایط روز جامعه و فناوری های نوین است.
وی از دانشگاه پیام نور به عنوان یکی از بزرگترین مراکز علمی کشور یاد کرد که آن را باید از دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه های علم و دانش دانست.
در ابتدای این دیدار دکتر رسولی شربیانی پیشنهاد میزبانی برگزاری هفته پژوهش استان را ارایه کردند که مورد استقبال آقای دکتر حبیبی قرار گرفت.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر