جمعه 29 تير 1397   21:08:40
بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخبار
1396/2/19 سه شنبه
رییس دانشگاه پیام نور استان بوشهر:
دانشگاهیان باید حضور موثر و فعال در انتخابات داشته باشند

.

رییس دانشگاه پیام نور استان بوشهر: محیط خنثی و مرده سیاسی سبب می شود که دانشجویان قدرت تحلیل سیاسی و اساتید امکان بیان مسائل را نداشته باشند واین محیط مورد نظر نظام و مقام معظم رهبری نیست.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، رییس این دانشگاه در جمع اساتید و دانشجویان به مناسبت تقدیر از مقام معلم ضمن تبریک مناسبت های مناسبت های ماه شعبان گفت: در مناسبت های اجتماعی و سیاسی به عنوان قشر دانشگاهی باید حضور فعال و موثر داشته باشیم اما نباید جهت گیری های سیاسی خود را دخیل نماییم بلکه موظفیم فضا را برای تضارب افکارو اندیشه های مختلف آماده کنیم.
دکتر محمد رضا بحرانی افزود: انتخابات دوره اثرگزاری در تاریخ مملکت ماست وما به عنوان قشر دانشگاهی باید مشارکت جدی دراین موضوع داشته باشیم
وی افزود:محیط آرام و و خنثی در دانشگاه ها موردنظر نظام جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری نیست؛ زیرا این موضوع سبب می شود که دانشجویان قدرت تحلیل سیاسی و اساتید امکان بیان مسائل را نداشته باشند.
وی همچنین در خصوص بزرگداشت روز معلم گفت: روز معلم علاوه برتکریم مقام معلم فرصتی برای تجدید نظر در رابطه با استاد و دانشجو است. با تمام زحماتی که بخش های مختلف دانشگاه به دوش دارند این امکان وجود دارد که در روش ها و شیوه ها کاری تجدید نظر کنیم و این موضوع با حضور حداکثری اساتید و دانشجویان امکان پذیر است.
ظرفیت های دانشگاه پیام نور باید شناخته شود و ما باید برنامه ریزی بهتری دراین خصوص انجام دهیم و دراین دانشگاه امکان حرکت به سمت شاخص های جدید ازجمله کارآفرینی تفکر خلاق و ... فراهم است.

دراین برنامه علی صالح آبادی، فعال سیاسی گفت:تا مدل ذهنی و فکر ی دچار تغییر نشودزندگی افراد نیز تغییر نخواهد کرد و تا جامعه مدل ذهنی اش تغییر نکند دچار تغییر نمی شود. درجامعه های متحول و رو به جلو انسان های خردمند افراد توسعه گرا و خردوز را به عنوان وکیل خود انتخاب خواهند کرد.خداوند درقرآن می فرماید ان الله لا یغیر ما بقوم هم حتی یغیر ما به انفسهم پس ما باید مدل ذهنی خودمان را تغییر بدهیم.
صالح آبادی با تاکید براینه فضای جدید حاکم بر دنیا را باید شناخت گفت:برخی درگذشته زندگی می کنند اما دنیا تغییر کرده و جوان امروز باید با مسائل روز قانع کرد و مردم نیز سخن کسی را می پذیرند که با توجه به واقعیت ها سخن بگوید.
وی افزود: یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی صندوق رای است که دوره طاغوت این موضوع به صورت حقیقی تحقق نمی یافت. امید به آینده باید همواره دردل جوانان زنده باشد ودر حال حاضر برای نگه داشتن این امید رای دادن بهترین گزینه و رای ندادن بدترین گزینه است. وقتی جامعه ای بیدارشدبهترین تصمیم را برای خود می گیرد و می تواند کشور را ازبحران نجات دهد.

این فعال سیاسی در خصوص نقش دانشگاهیان در افزایش بینش سیاسی جامعه گفت: انقلاب اسلامی توانست دانشجویان وجوانان را به صحنه آورد و دانشجویانی که در دهه پنجاه وارد دانشگا ه شدند انگیزه داشتند و مقابل رژیم ایستادگی کردند و امام با رهبری قاطع خود آنان را حمایت کرد.
وی ادامه داد: در پس از پیروزی انقلاب نیز جوانان درعرصه های مختلف حضور داشتند و توانستند نقش بسزایی در بسیاری از امور داشته باشند.
علی صالح آبادی تاکید کرداز انجا که دانشجویان از ضریب هوشی بالاتری برخوردارهستندو منافع و پست و مقامی هم ندارند به راحتی و درهمه جا می توانند حرف خود را بزنند و به روشنگری بپردازند
وی در خوص نقش دانشگاهیان به ترغیب مردم جهت شرکت گسترده در انتخابات گفت: دانشجو باید به فکر آینده و آینده نگر باشند بنابراین باید برای خوب زندگی کردن در تعیین سرنوشت خودمان حساس بشیم.
مدیر مسئول روزنامه ستاره صبح تاکید کرد: اگر درجامعه ی مشارکت وجود داشته باشد ومشارکت عمومی نهادینه و مستمر باشد آن جامعه به عدالت دست می یابد .عدالت درپرتو مشارکت محقق خواهد شد. ولی اگر مشارکت نباشد این جامعه دچار بی عدالتی خواهد شد بنابراین بهترین راه این است که با رای خودمان آینده بهتری را برای خود رقم بزنیم بنابراین این فرصت تاریخی است. 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
خانه | بازگشت |
مهمان (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما