دوشنبه 3 تير 1398   19:41:44
بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
خدابنده
اولین موفقیت ورزشی جهانی در سال96 برای پیام نور البرز رقم خورد؛ دانشجویی دختر دانشگاه پیام نور در مسابقات جام آفریقا طلایی شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ، دومین و آخرین روز از اولین دوره مسابقات جام ریاست آفریقا (G2) با حضور 339 تکواندوکار از 34 کشور در سالن "ایبیات" آگادیر با مبارزات تکواندوکاران اوزان 58-، 68-، 80- و 87+ در گروه مردان و اوزان 49-، 57-، 67- و 73+ کیلوگرم در گروه زنان آغاز شد که در این رویداد از کشورمان تنها در گروه زنان نماینده حضور دارد.
اکرم خدابنده دانشجوی دانشگاه پیام نور مرکز کرج برای کسب این نشان ارزشمند، ابتدا 8 بر 2 «نجوا مزیان» از مراکش را شکست داد، سپس برابر «روسانا سیمونالامو» از اسپانیا دارنده مدال برنز گرندپری 2014 و برنز مسابقات قهرمانی اروپا 2016 قرار گرفت که با توجه به آسیب تکواندوکار اسپانیایی، وی از ادامه رقابت‌ها انصراف داد و خدابنده پیروز این میدان شد.
بنا بر این خبر نماینده پیام نوری کشورمان در دیدار پایانی خود توانست «ویام دیسلام» از مراکش را که در بازی های المپیک ریو 2016 با عملکردی خوب تا مرحله یک‌چهارم نهایی صعود کرده بود را با نتیجه 6 بر 4 از پیش رو بردارد و بر سکوی قهرمانی این رقابت‌ها بایستد.
هدایت تیم‌ملی کشورمان برعهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و فاطمه صفرپور، سارا خوش جمال فکری و ریحانه فولادى به عنوان مربی است. زهرا سروی نیز به عنوان سرپرست تیم می باشد.
گفتنی است: مسابقات جام ریاست آفریقا (G2) است و به دارندگان مدال طلا، نقره و برنز به ترتیب 20، 12 و 7.20 امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تکواندوکاران تعلق می‌گیرد.


بيشتر