جمعه 3 خرداد 1398   08:22:36
بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
صدرآملی
قائم مقام وزیر علوم: دانشگاه پیام نور در صدر جذب دانشجوی خارجی سالار آملی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛ دانشگاه پیام نور در صدر جذب دانشجوی خارجی / باید به سمت بین المللی شدن دانشگاه‌ها حرکت کنیم دانشگاه های کشور باید در زمینه بین المللی حرکت کنندقائم مقام وزیرعلوم در امور بین‌الملل گفت: نام ایران در لیست کشورهایی که بیشترین اعزام را دارند، به چشم نمی‌خورد و کشور ما جزء کشورهای برتر قرار ندارد.
قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل گفت: در حال حاضر به ترتیب دانشگاه‌های دانشگاه پیام نور، فردوسی مشهد، امام خمینی (ره) قزوین، کاشان و تربیت مدرس بیشترین دانشجوی خارجی را دارند.
حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: اگر می‌خواهیم در جمع 200 دانشگاه برتر جهان قرار بگیریم باید فعالیت خود در دانشگاه را در زمینه بین‌المللی افزایش دهیم.
وی افزود: بر اساس ارزیابی‌های سال گذشته، 10 کشور بیشترین دانشجوی اعزامی به آمریکا را دارند و چین رتبه اول این لیست را به خود اختصاص داده است.
وی یادآور شد: در حال حاضر نام ایران در لیست کشورهایی که بیشترین اعزام دانشجو را به اروپا، ژاپن، چین و کره جنوبی دارند، به چشم نمی‌خورد و کشور ما جزء کشورهای برتر اعزام دانشجو قرار ندارد.
سالار آملی اضافه کرد: در 3 سال اخیر 853 تفاهم نامه در حوزه بین‌الملل منعقد شده که خوشبختانه 44 درصد آن اجرایی و عملیاتی شده است.
وی در ادامه افزود: در طول 2 سال گذشته بیش از 300 نفر از این اساتید در طرح جذب نخبگان به داخل کشور آمده‌اند که قرار است در سال آینده این رقم افزایش پیدا کند.
بيشتر