پنجشنبه 2 اسفند 1397   03:58:50
بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
آذربایجان
دردیدار استاندار با هیئت رئیسه دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی؛ استادار آذربایجانشرقی : مقطع تحصیلات تکمیلی باید درراستای پژوهش و کارآفرینی باشد .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه ،اعضای هیئت رئیسه دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی با استاندار استان دیدار و گزارش کامل و جامعی از فعالیت های این داننشگاه را ارائه کردند.
دکتر معصومی رئیس دانشگاه پیام نور استان آذربایجانشرقی در ابتدای این دیدار گفت : از اینکه فردی فعال و پرتلاش با شور و اشتیاق سکان هدایت این استان را برعهده گرفته و در حال خدمت رسانی است بسیار خرسندیم و امیدواریم بتوانیم با همدلی و مشارکت در پیشبرد امور استان و رشد و تعالی آن سهیم باشیم .

دکتر معصومی با اشاره به توانایی های این دانشگاه به عنوان بزرگترین دانشگاه دولتی کشور ، گفت : سیستم آموزشی منحصر به فرد دانشگاه پیام نور باعث تربیت فارغ التحصیلانی با سواد علمی بالا و خلاق و کارآفرین در سطح جامعه می شود.
رئیس دانشگاه پیام نور استان با اشاره به رسالت دانشگاه پیام نور در زمینه ترویج علم در سراسر کشور ، گفت : با توجه به توانمندیها و داشتن اعضای هیئت علمی توانمند با راه اندازی مراکز کارآفرینی در سه مرکز و واحد دانشگاه در سطح استان مسیر تبدیل علم به ثروت را تسهیل کرده ایم.
ایشان با بیان اینکه به صورت مستمر و با همکاری پارک علم و فناوری استان در صدد افزایش مراکز کارآفرینی دانشگاه هستیم ، گفت : با توجه به پتانسیل های موجود و برنامه ریزی صورت گرفته به سمت تاسیس مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان حرکت می کنیم تا بتوانیم آینده علمی و پژوهشی دانشگاه را تضمین نماییم.
رئیس دانشگاه پیام نور استان با اشاره به هرم هیئت علمی دانشگاه پیام نور استان آذربایجانشرقی در گروههای مختلف علوم انسانی ، علوم پایه ، فنی و مهندسی ، هنر و معماری و کشاورزی و لزوم ارتباط دانشگاه با صنعت ، گفت : با توجه هبه گستره دانشگاه پیام نور در سطح شهرستانهای استان و صنعتی بودن استان آذربایجانشرقی ، می توانیم تعامل و ارتباط گسترده و مناسبی بین این دو مرکز برقرار نماییم و امیدواریم با برنامه ریزی و بهاء دادن به تمامی دانشگاهها در این زمینه و استفاده از ظرفیت های هرکدام ، شاهد رشد و تعالی بیش از پیش استان در سطح کشور باشیم .

ایشان با اشاره به اهمیت موضوعات فرهنگی و لزوم توجه هر چه بیشتر به این مقوله ، گفت : دانشگاه پیام نور استان آذربایجانشرقی همواره یکی از پیشرو های فعالیت های فرهنگی در سطح استان بوده و گواه آن انتخاب دانشگاه برتر در حوزه فراغت جوانان و نیز دستگاه برتر در زمینه اقامه نماز در سال 96 و چندین عنوان برتر دیگر در سالهای گذشته بوده است .

رئیس دانشگاه پیام نور استان از استاندار آذربایجانشرقی خواست ، با توجه به مشکلات عدیده مالی و کمبود منابع دولتی دانشگاه در راستای جذب رشته های مقاطع تحصیلات تکمیلی و نیز کمک به افزایش بودجه دانشگاه پیام نور از طریق مراجع ذیربط و نمایندگان مجلس کمک حال این دانشگاه توانمند دولتی باشند .


دکتر خدابخش استاندار آذربایجانشرقی گفت : مقطع تحصیلات تکمیلی و دانشجویان آن در دانشگاه به عنوان پرچم داران پژوهش و کارآفرینی باشند نه اینکه بعد از فارغ التحصیلی دنبال کار اجرائی باشند.
دکتر خدابخش با اشاره به دانشگاههای سطح اول جهان و نیز دانشگاههای پیشرو و اینکه در دنیا دانشگاهها درآمد زایی دارند و از دولت بودجه ای نمی گیرند ، گفت : دانشگاهی که پول آن از طریق دولت تامین شود در سطح دانشگاه نسل یک یعنی دانشگاه آموزشی می ماند و نمی تواند به عنوان یک دانشگاه نسل سوم یعنی کارآفرین حرکت و فعالیت نماید.
ایشان با اشاره به اینکه آموزشهای ما در هیچ دانشگاهی به صورت کاربردی نیست ، گفت : این موضوع باید روزی اصلاح شود و فارغ التحصیلان دانشگاهها بتوانند بعد از ورود به عرصه جامعه کارآفرین و خلاق بوده و برای خود و دیگران شغل ایجاد نمایند.
استاندار آذربایجانشرقی با اشاره به اهمیت و لزوم و ضرورت کارهای پژوهشی در سطح کشور ، گفت : می توانیم در تمامی حوزه ها و به کمک دانشگاه مشکلات جامعه در حوزه های مختلف را نقد و بررسی کرده و با نوشتن راه حلی مناسب و انجام کار تحقیق و پژوهشی هم کمک حال جامعه و دولت باشیم و هم از طریق فروش کار تحقیق صورت گرفته ایجاد درآمد نماییم و این امر ضروری و شدنی است و بنده از شما می خواهم با ورود به این عرصه و شناسایی مشکلات درراستای حل آنها کمک حال دولت و کشور باشید.
دکتر خدابخش با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) درچندین دیدار اخیر خود با دانشگاهیان و دانشجویان ، گفت : تاکید مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) بر ارتباط بیشتر و تنگاتنگ صنعت با دانشگاه هست و ما باید درراستای تحقق این امر و رفع مشکلات کشور حرکت و تلاش نماییم و با تاسیس شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد و نوآوری و استفاده از جوانان مومن و متعهد کشور زمینه های تبدیل علم به ثروت را در کشور مهیا سازیم .

بيشتر