اخبار
1398/2/23 دوشنبه
ثبت سنگین ترین اسکوات تاریخ جوانان جهان به نام یک پیام نوری؛
محمد رئیسی دانشجوی دانشگاه پیام نور شیراز قهرمان حرفه ای ترین لیگ پاورلیفتینگ جهان شد
دانشجوی دانشگاه پیام نور شیراز به عنوان تنها نماینده ایران در مسابقات لیگ حرفه ای های پاورلیفتینگ جهان، رکورد سنگین ترین اسکوات جوانان جهان را به نام خود ثبت کرد.
حرفه اي ترين ليگ پاورليفتينگ دنيا(WRP) در شهر سنپترزبورگ روسیه دیروز با درخشش ورزشکار شیرازی پایان یافت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، دراین مسابقات حرفه ای که با حضور برترین پاور کاران جهان انجام شد، پس از 3 روز رقابت، محمد رئیسی به عنوان تنها نماینده کشورمان ، رکورد سنگین ترین اسکوات پاورلیفتینگ جوانان جهان در وزن 5/82 کیلوگرم (هشتاد و دو و نیم کیلوگرم) با ثبت وزنه 330کیلوگرم ، به نام خود ثبت کرد.
همچنین این پهلوان شیرازی، در رقابت بسیار نزدیک با حریف روسیه ای خود،با ثبت مجموع 797 کیلو و500گرم، موفق به کسب مقام  قهرمانی  دسته 5/82 کیلوگرم(هشتاد و دو و نیم کیلوگرم)  این مسابقات شد.
این دانشجوی دانشگاه پیام نور شیراز با تبریک این موفقیت ارزشمند به جامعه ورزش ایران خصوصاً مردم استان فارس، از زحمات ها و تلاش های بی وقفه  مهدی زارع مربی خود و حمایت های خانواده و دوستانش قدردانی کرد.
گفتنی است محمد رئيسي تنها نماينده ايران در اين دوره از مسابقات حرفه اي بود که قبل از وي ، هيچ ايراني موفق به ركورد حد نصاب و اخذ مجوز حضور دراین مسابقات نشده بود.
وی  سال گذشته نیز در مسابقات دانشجويان جهان با مجموع 717.5 كيلوگرم(هفتصد وهفده و نیم کیلوگرم) ، موفق به کسب مقام اول و اورال مسابقات شد.
 

تمامی حقوق برای دانشگاه پیام نور محفوظ می باشد .

www.pnu.ac.ir