فناوری و پژوهش
1398/2/22 يكشنبه
نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس در بازدید از پیام نورمراغه؛
دانشگاه پیام نور از ظرفیت بالایی برای رشد علمی برخوردار است/ضرورت راه اندازی رشته های دوره دکتری در دانشگاه پیام نور مراغه
نماینده مردم مراغه درمجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش دانشگاه پیام نور در توسعه علمی گفت: این دانشگاه با توجه به ساختار علمی خود، از ظرفیت های بالایی برای رشد علمی و پژوهشی دانشجویان برخوردار است.
به گزارش روابط عمومی دکترجلیلی دربازدیدازدانشگاه پیام نور مراغه افزود: در این راستا، ایجاد رشته های مختلف تحصیلات تکمیلی از جمله رشته های دوره دکترا از ضرورت های پیش روی دانشگاه پیام نور مراغه بوده که برای راه اندازی و تصویب این رشته ها، رایزنی های مناسبی با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حال انجام است.
وی ادامه داد: تجهیز آزمایشگاهی، توسعه زیرساخت ها و رفع برخی نواقص موجود در فضاهای آموزشی این دانشگاه نیز در اولویت کاری قرار داشته و به زودی اقدامات مناسبی برای تخصیص و جذب اعتبار لازم در این خصوص انجام می شود.
نماینده مردم مراغه وعجب شیردرمجلس شورای اسلامی باتاکیدبرلزوم توجه به کیفی گرایی درمراکز دانشگاهی گفت: پایان نامه های دانشگاهی مبتنی بر پژوهش های کاربردی وتوسعه ای است.
وی افزود: آینده پژوهی و اجرای طرح های تحقیقاتی در دانشگاها، زمینه ساز رشد و بالندگی علمی، اقتصادی و اجتماعی خواهد بود. در دنیای امروز، باسواد واقعی کسی است که قبل از نیاز به تغییر درونی، بتواند تحول فکری و عملی در راستای بهبود عملکردی خود داشته باشد.
وی اضافه کرد: توسعه کیفی مراکز آموزش عالی و دانشگاهی مستلزم افزایش سطوح علمی و پژوهشی در این مراکز علم آفرین بوده و از این رو باید در این راستا تلاش بیشتری انجام گیرد.
 

تمامی حقوق برای دانشگاه پیام نور محفوظ می باشد .

www.pnu.ac.ir