دوشنبه 1 مهر 1398   12:23:14
بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

استانها
1398/2/18 چهارشنبه
با حضور مدیر کل استاندارد و رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین برگزار شد :
آئین افتتاح دفتر استاندارد سازی دانشگاه پیام نور استان قزوین / انعقاد تفاهم نامه همکاری

.

به گزارش روابط عمومی ، آئین افتتاح دفتر استاندارد سازی دانشگاه پیام نور استان قزوین با حضور دکتر رسولی شربیانی رئیس دانشگاه ، دکتر صارمی مدیر کل استاندارد ، اعضای هیات رئیسه دانشگاه و معاونین و مدیران اداره کل استاندارد در محل سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور برگزار شد.

در این جلسه دکتر رسولی شربیانی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست مشترک ، ابتدا با اشاره به اهم فعالیت ها و عملکرد دانشگاه در حوزه های مختلف  آموزشی ، پژوهشی و فرهنگی و همچنین تاکید بر حرکت دانشگاه به سمت تولید علم و ایجاد ارتباط بین صنعت دانشگاه گفت : دانشگاه پیام نور آمادگی کامل خود مبنی بر همکاری های متقابل با اداره کل استاندارد را اعلام داشته  و تاکید میکند : تمامی تجهیزات و امکانات تخصصی و آزمایشگاهی این دانشگاه در اختیار رشد و توسعه و استاندارد سازی محصولات داخلی و تولید علم و صنعت است.

در ادامه جلسه دکتر صارمی مدیر کل استاندارد نیز با اظهار خرسندی از حضور در جلسه مدیران دانشگاه پیام نور با اشاره به شرح وظایف اداره استاندارد گفت : شرح وظایف اداره استاندارد در چهار موضوع : استاندارد سازی، اندازه شناسی ، تأیید صلاحیت ، ارزیابی انطباق در حوزه واردات و صادرات است که در قالب ابلاغیه ستاد اقتصاد مقاومتی  ، پوشش استاندارد کلیه  محصولات داخلی و ترویج آن را بر عهده دارد.

وی با تاکید بر توجه ویژه مقام معظم رهبری به امر استاندارد تاکید کرد : روز آمد کردن استانداردها و بروز رسانی آن از جمله وظایف این اداره است و دانشگاه پیام نور با توجه به گستردگی در سطح کشور و استان و انتقال ظرفیت های آزمایشگاهی دانشگاه می تواند در جهت کمک به  رونق  تولید و ارتقاء کیفیت تولیدات داخلی کمک شایانی ارائه نماید.

صارمی افزود : اداره استاندارد سازمانی تخصصی و فنی است و بیش از 70 درصد از پرسنل استاندارد دارای تحصیلات عالی هستند و همچنین بیشترین دبیران تدوین ما از دنشگاهیان  هستند.

مدیر کل استاندارد در ادامه با اشاره با شعار سال اداره استاندارد تصریح کرد : شعار امسال کیفی سازی تدوین هاست که بالغ بر 32 هزار تدوین در استان مصوب و انجام شده که نتیجه آن ارتقاء کیفیت کالا و خدمات است.

وی یکی از رسالت های اداره استاندارد را استفاده از فارغ تحصیلان دانشگاهی در واحد های تولیدی معرفی کرد و افزود : استاندارد می تواند در قالب تضمین و کنترل کیفیت ، از رشته ها و فارغ التحصیلان دانشگاه بهره بگیریم .

راه اندازی انجمن کارشناسان استاندارد و اخذ مجوز فعالیت از دیگر فعالیت های اداره استاندارد بود که دکتر صارمی به آن اشاره کرد و یادآور شد : اساتید دانشگاه با رتبه استادیاری بدون آزمون می توانند در این انجمن عضو و بعنوان کارشناس رسمی استاندارد فعالیت نمایند .

در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه پیام نور و اداره کل استاندارد به امضای دکتر رسولی شربیانی و دکتر صارمی رسید.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر