اخبار دانشگاه
 

 دکتر سرلک رئیس دانشگاه پیام نور:
روابط عمومی همه چیز دانشگاه است

نشست هم اندیشی مدیران روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان ها با ریاست عالی دانشگاه صبح امروز در شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ،دکتر سرلک رئیس دانشگاه پیام نور کشور ضمن تبریک ایام ماه رجب و هفته گرامیداشت مقام معلم و مقام شامخ استاد و روز روابط عمومی گفت : روابط عمومی نقش مهمی در ارتقاء جایگاه دانشگاه دارد و در واقع روابط عمومی پل بین سازمان و مخاطب است که می تواند به عنوان یک سرمایه اجتماعی برای دانشگاه محسوب شود.

وی اضافه کرد: روابط عمومی ها تنها وظیفه اطلاع رسانی ندارند بلکه فراهم آوردن فضا و بستر مناسب جهت ترغیب جوانان به تحصیل در دانشگاه پیام نور از وظایف اصلی روابط عمومی است. روابط عمومی ها باید با همت و تلاش خود جایگاه و برند دانشگاه پیام نور را ارتقاء دهند و با عمل به این نقش محوری که بر عهده روابط عمومی است در ارتقاء جایگاه واقعی پیام نور تلاش نمایند.

وی گفت: عملکرد هر دستگاهی وابسته به نیروی انسانی آن سازمان است لذا آموزش، رشد و تکریم نیروی انسانی و بهبود فرایندهای کاری از وظایف دیگر روابط عمومی است که باید با ارتباط موثر با مخاطبین اهداف دانشگاه را محقق سازد.

رئیس دانشگاه پیام نور گفت: رضایت دانشجو یکی از اهداف مهم دانشگاه چه در زمان ثبت نام و انتخاب واحد و چه در زمان فارغ التحصیلی است که در این راستا باید به رضایت دانشجو توه خاصی داشته باشیم تا از این طریق ضمن هویت بخشیدن به دانشجو به وجود خانواده بزرگ پیام نور افتخار کنیم.

وی ضمن تاکید بر مدیریت هزینه ها و آفزایش درامد ها گفت: با توجه به عدم رشد کمی دانشجو باید هزینه ها را مدیریت کنیم که یکی از این راه ها بهره مندی از وجود خیرین است که با ایجاد انگیزه این نهضت شروع خواهد شد.

دکتر سرلک با اشاره به اینکه ماموریت دانشگاه آموزش برای همه ، همه جا، همه وقت است گفت: برای نیل به این هدف روابط عمومی ها باید در کنار مسئولین دانشگاه قرار بگیرند، و ارتباط روسای دانشگاه با روابط عمومی ها بیشتر و عمیق تر شود تا از این طریق تعامل کارکنان ، اساتید و دانشجویان در جهت دیده شدن بهتر مشکلات بیشتر شود.

وی با اشاره به پتانسیل بالای این دانشگاه گفت :وجود خبرگزاری در دانشگاه یک امر مهم تلقی می شود به طوری که اگر دانشگاه از وجود یک رسانه جامع برخوردار باشد خیلی از تبلیغات سوء در خصوص پیام نور خنثی خواهد شد و در کاهش فشار و تنش ها موثر خواهد بود.

وی گفت : در سالی ه به نام سال همدلی و همزبانی ، دولت و ملت از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده است بر خود واجب می دانیم به عنوان نماینده دولت و دانشجویان به عنوان نماینده ملت با همدلی و همزبانی در جهت حل مشکلات و رفع نیازهای موجود گام برداریم.

رئیس دانشگاه پیام نور اضافه کرد: روابط عمومی ضمن شناسایی نقاط ضعف و قوت دانشگاه باید برای ایجاد انگیزه ، شور و امید در دانشجویان ، کارکنان و اساتید تلاش نمایند و به عنوان یک مشاور امین دغدغه ها و مشکلات دانشگاه را منعکس نمایند و اعتماد سازی لازم و اطلاع رسانی مطلوب را در دستور کار خود قرار دهند.

وی در پایان صحبت های خود گفت: روابط عمومی همه چیز دانشگاه است که به عنوان سخنور و زبان گویایدانشگاه ضمن اشراف کامل بر مسائل مختلف بتواند از حقوق دانشگاه به نحو احسن دفاع کند.

دکتر قرائتی رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس نیز در این نشست ضمن خیر مقدم به رئیس دانشگاه پیام نور به معرفی استان فارس پرداخت و گفت: استان فارس با دارا بودن 29 شهرستان ، 100 شهر و بیش از 4000 روستا یکی از استان های وسیع، برجسته و چهار فصل ایران اسلامی است و با جمعیتی بالغ بر سه میلیون و پانصد هزار نفر چهارمین استان از نظر جمعیت کشور است که دارای منابع مهم کشاورزی ، معدنی و تجاری است به طوری که ده درصد مواد غذایی کل کشور در استان فارس تولید می شود . شیراز شهر علم و ادب و فرهنگ و سومین حرم اهل بیت عصمت و طهارت در ایران است که همواره در مبارزات انقلابی پیشرو و پیشگام بوده است به طوری که در سه شهرستان شیراز و جهرم و کازرون در مبارزات انقلاب حکومت نظامی اعلام شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به دانشمندان بنام و جهانی این استان در زمینه فرهنگ و ادب از جمله حافظ ، سعدی و ملاصدرا اشاره کرد و افزود می توان با افتخار اعلام نمود که استان فارس مهد فرهنگ و تمدن ایران زمین می باشد استان فارس از نظر علمی از جمله تعدا دانشگاه و همچنین صنایع الکترونیک و علم پزشکی و همچنین از نظر گردشگری و صنایع دستی به عنوان قطب و مقام برتر کشور محسوب می شود . و در صنعت نفت و گاز نیز قدم های موثری برداشته شده است.

مهندس صدر مدیر رابط عمومی دانشگاه پیام نور کشور نیز دراین نشست ضمن تبریک اعیاد رجب و همچنین روز روابط عمومی گفت :اگر روابط عمومی ها به وظیفه خود عمل نکنند سازمان نمود پیدا نمی کند . خوشبختانه در دوره ندیریت جدید دانشگاه پیام نور کشور پیشرفت های خوبی در زمینه روابط عمومی انجام شده است و امیدواریم که مدیران روابط عمومی با تلاش و کوشش ، توانمندی های این دانشگاه را به تصویر بکشند تا از این طریق نگاه ویژه به پیام نور و آگاهی سازی لازم در این خصوص صورت پذیرد .

وی گفت : از جمله اتفاقات مهم در حوزه روابط عمومی پیام نور می توان به تشکیل باشگاه خبرنگاران دانشگاه پیام نور ، رونمایی از اپلیکیشن موبایل دانشگاه و رونمایی از نرم افزار CRM دانشگاه اشاره کرد.

شایان ذکر است دراین جلسه دکتر جمال زاده مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه و برخی از مدیران ستادی استان فارس نیز حضور داشتند.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر