منو
بيشتر
روابط عمومی
 
دانشگاه پیام نور قم و شرکت شهرک های صنعتی استان با امضاء قراردادی بر ضرورت کاربردی کردن تعامل دانشگاه با صنعت و همچنین رفع نیازهای علمی فعالان صنعتی و تولیدی استان  تاکید کردند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان قم؛ دکتر محمدعلی حسینی رئیس دانشگاه پیام نور استان قم در دیدار با مهندس طیبی نژاد مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی قم ضمن تسلیت شهادت امام حسن عسگری علیه السلام و تبریک  به مناسبت سالروز آغاز امامت امام زمان (عج) طی سخنانی با تقدیر و مهم خواندن نگاه حمایتی و علمی شرکت شهرک های صنعتی استان قم به مراکز علمی و دانشگاهی بویژه دانشگاه پیام نور بر ضرورت تعامل دو مرکز مهم صنعت و دانشگاه تاکید کرد
رئیس دانشگاه پیام نور استان قم گفت: در حال حاضر 40 درصد از ظرفیت علمی دانشگاه پیام نور قم به رشته های فنی و علوم پایه اختصاص یافته است که ظرفیت خوبی را پیش روی مراکز علمی و دانشگاهی قرار می دهد.
وی با اشاره به ظرفیت بسیار خوب اساتید دانشگاه در زمینه های همکاری اظهار داشت: دانشگاه پیام نورآماده انتقال و تزریق تجارب علمی  همچنین مشاوره علمی و بازاریابی و کارآفرینی به شرکتها و کارخانه های صنعتی قم می باشد
 مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی قم جناب آقای مهندس امیر طیبی نژاد نیز در این دیدار گفت: یکی از راههای برون رفت واحدهای تولیدی و صنعتی از فعالیت سنتی و غیر علمی که سبب هدررفت سرمایه و کاهش بهره وری است آشنایی با علم روز و بهره گیری از دانش و فن آوری و تحقیقات صنعتی است. لذا نگاه این شرکت به صنعت نگاهی دانشی و علمی است.
مهندس طیبی نژاد اظهار داشت: ارتباط فعال و غیر تشریفاتی مراکز دانشگاهی با صنعت و بکارگیری نیروهای جوان، خلاق و دانش محور را عاملی مهم در ارتقاء سطح بهره وری و تولید کالایی بازار محور برشمرد و خاطرنشان ساخت: در همین راستا این شرکت با ایجاد مرکز علمی کاربردی و تربیت نیروهای متخصص و کاردان در بخش فنی کمک های شایان توجهی به تامین نیروهای واحدهای صنعتی نمود ولی با توجه به محدود بودن امکانات نیاز است تا از ظرفیت های علمی و فنی موجود استان نیز استفاده شود.
مدیرعامل شرکت شهر کهای صنعتی قم یادآور شد: در این تفاهم نامه همکاری های پژوهشی و تحقیقاتی، آموزشی، خدمات آزمایشگاهی، حضور اعضاء هیئت علمی دانشگاه در بخش صنعت و رفع نیازهای تحقیقاتی و مطالعاتی، عارضه یابی واحدهای صنعتی و توسعه استفاده از فن آوری های نو و دانش بنیان بخوبی دیده شده است.
وی با بیان اینکه براساس این تفاهم نامه کلیه نیازهای اعلامی علمی واحدهای صنعتی در دستور کار پایان نامه های دانشجویی قرار خواهد گرفت افزود: بدنبال آن هستیم و آمادگی داریم تا در راستای این تفاهم نامه دفتر ارتباط دانشگاه پیام نور با صنعت در شهرک های صنعتی استان راه اندازی شود.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر