روابط عمومی
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، دکتر محمد آشوری عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان به همراه تعدادی از مسئولین استانی از دستاوردهای دانشگاه پیام نور در هفته پژوهش بازدید کردند.

دکتر قائدی سرپرست دانشگاه پیام نور استان هرمزگان در حاشیه ی این بازدید گفت:اختراعات زیادی توسط اعضای هیأت علمی دانشگاه و کارمندان پژوهشگر ثبت شده است.

وی با اشاره به یکی ار این اختراعات با عنوان شانه توسط خانم سیده نجمه حسینی کارشناسی ارشد ریاضی کاربردی اشاره کرد و اظهار داشت: شانه از بین شپش و تخم شپش (رشک) که با استفاده از روغن و پلاسمای سرد می باشد و با این روش، بیش از نصف شپش ها را بلافاصله از بین برده و نصف دیگر آن ها  نیز ظرف مدت یک روز می برد و این شانه به گونه ای طراحی شده است که امکان جایگزینی دندانه ها و استفاده از آن برای کشتن شپش حیوانات نیز وجود دارد.

وی اظهار داشت: اختراع دیگر، خمیر دندان گیاهی با پایه روغن نارگیل است که دارای خاصیت ضد جرم، ضد پوسیدگی دندان و ضد آفت دهان می باشد و موجب ضدعفونی دهان و استحکام آن می شود.

گفتنی است اختراعات جمع آوری لکه های نفتی توسط دکتر پورعلیمردان، جلبک اسپرو لینا توسط خانم دکتر آرمان و آگار نیز توسط خانم فاطمه عیدی به نمایش گذاشته شد.

نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان هرمزگان در تاریخ 4 آذرماه با حضور مسئولین استانی افتتاح و اختتامیه آن نیز 9 آذرماه می باشد همشهریان عزیز می توانند همه روزه از ساعت9 الی 12 و از ساعت 15 الی 18 از این نمایشگاه بازدید نمایند.

 

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
مهمان (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما