اخبار برگزیده
1396/10/2 شنبه
دکتر قائدی در نشست مشترک با پارک علم و فناوری مطرح کرد:

.

دانشگاه پیام نور در پیدایش دانشگاه کارآفرین پیشرو می شود

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، دکتر عبدالکریم قائدی سرپرست دانشگاه پیام نور هرمزگان در نشست با دکتر فتی رئیس پارک علم و فناوری با بیان اینکه با تعاملاتی که بین این دو مجموعه وجود دارد، دانشگاه پیام نور در پیدایش دانشگاه کارآفرین پیشرو خواهد بود.

دکتر قائدی افزود: دانشگاه پیام نور بدنبال دانشگاه کار آفرین و دانشگاه نسل سوم است و زیرساختهای فرهنگی، آموزشی و پژوهشی آن نیز فراهم شده است.

وی با توجه به تفاهم نامه بین دانشگاه پیام نور و پارک علم و فناوری تأکید کرد: با وجود نیروهای هیات علمی و متخصص، توجه دانشگاه به نیازهای صنعت و جامعه در حال افزایش است و از این دارایی های فکری باید بیشتر بهره برد و دانشگاه در این مهم پیشتاز می باشد.

 در ادامه دکتر فتی رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان گفت:تعامل پارک فناوری و دانشگاه پیام نور افزایش می یابد

فتی: تحقق فناوری در هرمزگان مستلزم درک متقابل دانشگاه و پارک فناوری است

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان گفت: تعامل و همکاری دانشگاه و پارک علم و فناوری زمینه برای توسعه استان و کارآفرین شدن دانشجویان پس از فارغ التحصیلی را فراهم می کند.

دکتر علی فتی با بیان اینکه تحقق همکاری پارک و دانشگاه بویژه پیام نور مستلزم درک مشترک از فعالیت یکدیگر است، خاطرنشان کرد، خوشبختانه در این دولت تعامل و همکاری خوبی بین دانشگاه ها و پارک علم و فناوری بوجود آمد و همکاری ها در زمینه های مختلف در حال انجام است.

وی با بیان اینکه دانشگاه و پارک همه زیر چتر وزارت علوم فعالیت می کنند، گفت: همه این زیرمجموعه ها در استان باید تلاش کنند تا آنچه بر عهده وزارت علوم است با همکاری و تعامل به انجام رسانند و تاثیرات خود را در هرمزگان بگذارند.

به گفته فتی، تعامل دانشگاه های دولتی و آزاد با پارک بسیار خوب است و در نشست هایی که به منظور همکاری و تعامل طرفین برگزار شده قرار شد این که بحث پژوهش را دانشگاه ها و فناوری را پارک علم و فناوری پیگیری کند.

وی با تاکید بر ورود واحدهای دانشگاهی پیام نور به بحث فناوری و ایجاد شرکت های دانش بنیان توسط فارغ التحصیلان و اعضای هیات علمی گفت: پارک اعتبارات خوبی در این زمینه به افراد صاحب ایده اعطا می کند. علاوه بر این معاونت علمی ریاست جمهوری نیز برای شرکت های دانش بنیان تسهیلات خوبی در نظر گرفته که می تواند زمینه رشد این شرکت ها را فراهم آورد.

فتی از روسای واحدهای دانشگاهی پیام نور خواست، تا امتیازات این نوع شرکت ها را به اساتید و دانشجویان تشریح کنند و تلاش کنند تا خروجی دانشگاه منجر به کارآفرینی شود.

به گفته وی، عدم توجه به فناوری زمینه بیکاری افراد تحصیل کرده را افزایش می دهد.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان در ادامه به راه اندازی صندوق غیردولتی پزوهش و فناوری در استان هرمزگان اشاره کرد و گفت: راه اندازی این صندوق با همکاری پارک، دانشگاه ها، پالایشگاه نفت بندرعباس و فولاد مراحل نهایی خود را طی می کند که به همان میزان اعتبار گذاشته شده در استان، از منابع ملی صندوق پژوهش فناوری به حساب صندوق استانی واریز می شود که طبق برآورد سه میلیارد تومان از استان و سه میلیارد نیز از صندوق ملی به هرمزگان اختصاص می یابد.

وی افزود: اختصاص این اعتبار به صندوق زمینه را برای حمایت از فناوران را افزایش می دهد که فرصت مناسبی است مجموعه دانشگاهی پیام نور از ظرفیت پیش آمده در جهت توسعه فناوری هرمزگان استفاده کند.

فتی همچنین با اشاره به ماموریت محوله از سوی معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان مبنی بر برگزاری رویدادها در دانشگاه ها گفت: بنا داریم رویدادهای کارآفرینی را در دانشگاه ها برگزار و از افراد موفق در کسب و کارها نیز دعوت کنیم.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ