سه شنبه 16 تير 1394   22:19:20
صفحه اصلی

معرفی دانشگاه


دانشگاه پیام‌نور، دانشگاهی است با هویت ایرانی- اسلامی که برای ایفای نقش و مسئولیت خود در جهت تحکیم جایگاه علمی و پژوهشی در میان دانشگاه‌های باز و آموزش از راه دور دنیا به گسترش رشد و تعالی تقوی و فضائل انسانی، ارتقاء علمی و پژوهشی، تعمیق جنبش نرم افزاری، امید بخشیدن و گسترش دامنه دانش، یادگیری در همه جا، همه وقت و برای همه در محیطی ایمن و مبتنی بر عدالت در راستای سیاست‌های کلان جمهوری اسلامی ایران در سطح ملّی و جهانی اهتمام می‌ورزد.(ادامه...)

ساختار دانشگاه

ریاست دانشگاه


ریاست دانشگاه
شورای دانشگاه
هیات ممیزه
هیات امنا
هیات رئیسه
مرکز مطالعات حقوق
مرکز مطالعات مدیریت

معاونت حقوقی، مجلس و هماهنگی استانها


دفتر امور حقوقی
دفتر امور مجلس
دفتر هماهنگی امور استانها

مراکز بین الملل


دفتر برنامه ریزی و هماهنگی مراکز بین الملل


مراکز بین الملل داخل

مراکز بین الملل خارج

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
به مناسبت سالروز شهادت دكترمحمد مفتح و روز وحدت حوزه ودانشگاه مراسم بزرگداشتي به ميزباني دانشگاه پيام نور تربت حيدريه برگزار شد. (تاريخ درج خبر :27/9/90)

به مناسبت سالروز شهادت دكتر محمد مفتح و روز وحدت  حوزه و دانشگاه مراسم بزرگداشتي به همت امورفرهنگي مركز تربت حيدريه و با حضور امام جمعه ،طلاب حوزه علميه ، جمع زيادي از مسؤولين ادارات ونهادها ، فرماندهان نظامي وانتظامي ، همچنين مسئولين و دانشجويان مراكز آموزش عالي شهرستان در نمازخانه دانشگاه پيام نور تربت حيدريه  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور خراسان رضوي در اين مراسم ابتدا احمد يزدان پور رئيس دانشگاه  اظهار داشت: وحدت حوزه و دانشگاه در چند سال اخير كمتر مورد توجه قرار گرفته و تنها به حضور حوزه در دانشگاه و اساتيد در حوزه‌ها معطوف شده است.
وي ادامه داد: در حال حاضر وجود دانشجوياني كه وارد حوزه مي‌شوند و حوزوياني كه در دانشگاه‌ها تدريس مي‌كنند، نماد وحدت حوزه و دانشگاه است.

احمد يزدانپور همچنين با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري فرمودند در نظام اسلامي، علم و دين پابه‌پا حركت ميكنند. هدف حوزه ودانشگاه يعني اين. ... علم و دين يك مؤسسه است. اين مؤسسه دو شعبه دارد، يك شعبه حوزه‌هاي علميه و شعبه ديگر دانشگاه‌ها. بايد اين دو با هم مرتبط و خوشبين باشند، با هم كار كنند از همديگر جدا نشوند و از يكديگر استفاده كنند.

حجت‌الاسلام شريعتي تبار امام جمعه شهرستان بيان اينكه بر ضرورت آشنايي روحانيان با تخصص‌هاي دانشگاهي تاكيد كرد و افزود: دانشگاهيان نيز بايد از علوم و دروس حوزوي از جمله علوم ديني و فرهنگي بيشتر بهره بگيرند.

ايشان در ادامه افزودند: تنها برگزاري سمينار و جلسات مشترك در زمينه وحدت حوزه و دانشگاه كافي نيست، پس ضروري است اين دو نهاد بيشتر در كنار هم بوده و از دستاوردهاي يكديگر بيشتر استفاده كنند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: با شهادت شهيد مفتح،منافقين فكر كردند با ترور شخصيت‌ها مي‌توانند در روند انقلاب اسلامي خلل ايجاد كنند ولي ديدند كه سرعت انقلاب اسلامي بيشتر و روز به روز محكمتر شد.

در اين مراسم طلبه هاي برادر و خواهرحوزه علميه و اساتيد دانشگاه  مقالاتي در مورد حوزه ودانشگاه ارائه كردند.

 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر

خانه | بازگشت | مهمان (PortalGuest)


Powered By Sigma ITID.