اخبار
حمایت ویژه دانشگاه از برنامه های کارآفرینی دانشجویان / مزرعه گیاهان دارویی دانشگاه پیام نور کرج

دکتر کریمی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه پیام نور، یکی از برنامه های اساسی و متفاوت دانشگاه را انتقال دانش فنی نخبگان کارآفرین سطح کشور، در قالب مشارکت و حمایت توام آنها عنوان کرد.

ایشان در دیدار با دانشجویان و دانش آموختگان شرکت کننده در نمایشگاه ملی گیاهان دارویی و طب سنتی، ضمن تمجید از نقش پررنگ آنها در نمایشگاه مزبور و موفقیت در زمینه تولید چندین گیاه دارویی مهم و صادراتی گفت: دانشگاه ضمن حمایت ویژه از برنامه های کارآفرینی دانشجویان، بسترهای توسعه و آموزش دستاوردهای آنها به سایر دانشجویان مستعد کشور را فراهم می کند.

دکتر کریمی ضمن تاکید بر توانمندی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه پیام نور، از برنامه ویژه دانشگاه برای کارآفرینی در حوزه های مختلف فناوری اطلاعات، گیاهان دارویی و محصولات دانش بنیان خبر داد.

معاون پژوهش و فناوری با اشاره به شیوه آموزشی متفاوت دانشگاه و اوقات فراغت دانشجویان، بر گسترش برنامه های کارآفرینی در راستای بهره مندی حداکثری از اوقات فراغت دانشجویان، تاکید کرد و گفت: اعتقاد ما بر این است که دانش آموختگان پس از ورود به جامعه، خود منشاء ایجاد کار برای سایر افراد نیز باشند.

وی با اشاره به اولین مزرعه گیاهان دارویی که به دست توانمند دانشجویان دانشگاه پیام نور استان البرز و در راستای تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و شعار سال زیر کشت آزمایشی رفته است، گفت: مزرعه گیاهان دارویی مرکز کرج، فرصتی برای سرمایه گذاری بیشتر در زمینه استفاده از این گیاهان و کارآفرینی برای دانشجویان از طریق تاسیس شرکت های دانش بنیان است کما اینکه با توسعه کشت گیاهان دارویی، گام مهمی در اشتغالزایی برداشته خواهد شد.

گفتنی است، جمعی از دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه پیام نور استان البرز به سرتیمی دکتر شهبازی عضو هیات علمی و دانشجویان؛ عظیم رحیمی، الهام طالبی و مریم حسن­پور دانش آموخته این دانشگاه، دانش فنی کشت 12 گیاه دارویی را در مرکز کرج کسب و عرضه کرده و امکان کشت این گیاهان در فضای شهری را فراهم آوردند.
این گیاهان دارویی شامل؛ به لیمو، آویشن، نعنا، پونه، رزماری، کاکوتی، پنیرک، گزنه، گل سرخ، گل محمدی و ... است و گروه تحقیقاتی دانشگاه پیام نور توانستند از 25 نهال به لیمو در مزرعه در طول 5 ماه تقریبا 3 کیلو به لیمو برداشت کنند.

خانم دکتر شهبازی عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور مرکز کرج و مسئول طرح کارآفرین مزرعه گیاهان دارویی نیز با عنوان اینکه ترویج خواص گیاهان دارویی و فرهنگ طب سنتی نیز یکی از اهداف گروه تحقیقاتی دانشگاه بوده است، اظهار داشت: در کشور ما علاوه بر سابقه طولانی و ریشه تاریخی و فرهنگی مصرف گیاهان دارویی، تنوع اقلیمی موجود نیز جایگاه گیاهان دارویی را در کشور ممتاز کرده است.


 
امتیاز دهی
 
 

 
     
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
مهمان (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما