اخبار
برگزاری هم اندیشی های علمی به منظور ارتقاء کیفی نشریات

هم­اندیشی علمی به منظور ارتقاء کیفی نشریات با حضور اعضای محترم شورای علم سنجی و دانش­شناسی دانشگاه و میزبانی معاونت پژوهشی و فناوری، در سالن شورای دفتر ریاست در سازمان مرکزی برگزار شد. در این هم­اندیشی، پس از خوش­آمدگویی  و گزارش دکتر کریمی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه، دکتر جعفر مهراد، رئیس شورای علم سنجی، به تبیینِ سیاست­های کلان شورای علم­سنجی درخصوص نشریات علمی پرداختند.

این­هم اندیشی مشتمل بر دو کارگاه علمی نیز بود. کارگاه اول با عنوان «راهکارها و رویکردهای ارتقاء مجلات علمی» با مدیریت دکتر رحمت الله فتاحی، استاد دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد. در این کارگاه راهکارهای نمایه­سازی و چگونگی راه یافتن نشریات به پایگاه­های معتبر بین­المللی، به طور مبسوط، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در کارگاه دوم نیز دکتر وحید احدنژاد توضیحاتی را درخصوص رتبه­بندی دانشگاه­ها و لزوم رعایت تنوع ملی و بین­المللی در اعضای نشریات ارائه کردند.

در پایان به پرسش­های حاضران پاسخ داده شد و جناب آقای دکتر کریمی پس از جمع­بندی نهایی گفتند : برگزاری هم­اندیشی­های علمی به منظور ارتقاء کیفی نشریات از اولویت­های دانشگاه است.

 

 
امتیاز دهی
 
 

 
     
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
مهمان (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما