زیرپورتال استان کردستان
منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
تبليغ ها
آموزش
اخبار
اخبار
اخبار
اخبار آرشيوي
اداری مالی
تحصیلات تکمیلی
تربیت بدنی
جستجو
رويدادها
زمان ديجيتال
زمان عقربه اي
متون عمومي
منو
ورود كاربران
همايش ها
ورود كاربران
بيشتر
اخبار
 
همایش پیشگیری از اعتیاد در سالن همایش های دانشگاه پیام نور سقز با حضور مسئولین، اساتید و دانشجویان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان کردستان، علیرضا شریفی رئیس دانشگاه پیام نور سقز در این همایش با بیان اینکه اقدامات آموزشی، فرهنگی و اطلاع رسانی بهترین راهکار پیشگیری و مقابله با اعتیاد در جامعه است، گفت: آموزش ها و اقدامات پیشگیری باید ساختارمند باشد.

وی افزود: در بحث مبارزه با مواد مخدر و ترک و درمان آن اقدامات خوبی در سقز صورت گرفته اما ریشه کنی آن نیازمند عزم و آگاهی عمومی است.

سروان قنبری کارشناس پلیس مبارزه با موادمخدر ضمن معرفی انواع موادمخدر گفت: اعتیاد ضربات مهلکی بر پیکره جامعه و فرد وارد می کند

وی با بیان اینکه الگوی مصرف از سنتی به صنعتی تغییر یافته که بسیار خطرناک و آسیب زاست، گفت: باید مهارت های پیشگیری از اعتیاد در جامعه تقویت شود.

در ادامه شجیعی نماینده انجمن معتادان گمنام شهرستان سقز با معرفی انجمن معتادان گمنام و روش های ترک اعتیاد گفت: باید هدفمند زندگی کنیم و از اصول منطقی جهت ترک اعتیاد و دوست داشتن زندگی استفاده کنیم.

وی تأکید نمود: ترک اعتیاد بازگشت به زندگی و پیشرفت است.

رئیس مرکز بهداشت سقز نیز با اشاره به اینکه بهترین روش واکسیناسیون برای مقابله با اعتیاد، ارائه آگاهی و شناخت است، گفت: حتی یکبار تجربه موادمخدر خطرناک است و خطرناک ترین سن ابتلا به اعتیاد، دوران نوجوانی و جوانی است

رضا آهنی با بیان اینکه باید آموزش مهارت های زندگی و نه گفتن بسیار مهم و باید مورد توجه قرار گیرد گفت: خانواده ها نظارت مناسبی بر رفتار فرزندان داشته باشند.

وی سپس نحوه دست یابی به رفتار سالم یعنی: داشتن دانش، نگرش، مهارت و خودکارآمدی تشریح و گفت: دانشجویان باید نقش مهمی در اطلاع رسانی و پیشگیری از اعتیاد در جامعه ایفا کنند.

اجرای تئاتر با موضوع اعتیاد توسط کانون تئاتر دانشجویی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
مهمان (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما