منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
تبليغ ها
آموزش
اخبار
اخبار
اخبار
اخبار آرشيوي
اداری مالی
تحصیلات تکمیلی
تربیت بدنی
جستجو
رويدادها
زمان ديجيتال
زمان عقربه اي
متون عمومي
منو
ورود كاربران
همايش ها
ورود
بيشتر
اخبار
شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه پیام نور مرکز سنندج
شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه پیام نور مرکز سنندج شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه پیام نور مرکز سنندج شورای امربه معروف و نهی از منکر با عنوان معروف ترک شده و واجب فراموش شده « نماز و حجاب» در دانشگاه پیام نور مرکز سنندج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان کردستان، شورای امر به معروف و نهی از منکر با عنوان معروف ترک شده و واجب فراموش شده« نماز و حجاب» با حضور رئیس دانشگاه پیام نور مرکز سنندج، نماینده ولی فقیه در سپاه بیت المقدس استان کردستان و جمعی از دانشجویان این مرکز، برگزار شد.

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز سنندج، با بیان اینکه امربه معروف و نهی از منکر از واجبات و جزء ضروریات دین مبین اسلام به شمار می آید، اظهار داشت: برای اصلاح امور و ترویج فرهنگ اشاعه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و به خصوص در محیط دانشگاهی، باید از برچسپ زنی دوری کرده و از تذکر دادن به فرد مرتکب اشتباه در میان جمع خودداری کنیم.

یعقوب احمدی در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، تصریح کرد: برای تحقق این امر، تاکید بر ترک فعل و کار نهی شده مهم است نه فاعل و یا کسی که مرتکب خطایی شده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه بیت المقدس استان کردستان در ادامه، با بیان اینکه  امر به معروف و نهی از منکر تکلیف شرعی و واجب اجتماعی و انسانی است، اظهار داشت: بسیاری از قوانین اسلام بر اساس عرف جوامع است.

 حجت الاسلام علیرضا باباشاهی افزود: 90درصد احکام اسلام عقلانی است مانند« دفاع، جهاد، طلاق، نکاح، معاملات و امر به معروف و نهی از منکر» که همه این موارد عین حکم عقل است.

حجت الاسلام علیرضا باباشاهی نماینده ولی فقیه در سپاه بیت المقدس استان کردستان در ادامه بیانات خود به نقش بارز و اساسی زن در بنیاد خانواده ایرانی اشاره کرد و افزود: خانواده ستون اساسی اجتماع است که در راس آن مادر نقش تعیین کننده ای در سرنوشت فرزندان و حتی آینده جامعه ایفا می کند و در نهایت یک زن می تواند با تربیت صحیح فرزندان خود و رعایت حجاب و عفاف، تاریخ ساز باشد.

وی با بیان اینکه نقش حجاب در حفظ و صیانت از کرامت زن، مهم است، اذعان داشت: دشمنان ایران با هدف قراردادن کانون خانواده ها و از همه مهمتر زنان ایرانی در قالب جنگ سرد و با استفاده از وسایل ارتباط جمعی و ترویج فرهنگ غربی نقشه نابودی و به تباهی کشیدن خانواده ایرانی را در سر دارند که امیدواریم با حفظ کرامت انسانی نقشه های آنان نقش بر آب شود.

منبع: روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان کردستان
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر