همایش
برگزاری اولین همایش ملی کاربرد مدیریت ورزشی در پیام نور گرمسار
زمان: يكشنبه 31 فروردين 1393
مكان:اولین همایش ملی کاربرد مدیریت ورزشی به میزبانی دانشگاه پیام نور مرکز گرمسار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان سمنان، در ابتدای همایش دکتر خیاطیان، ریاست دانشگاه پیام نور استان سمنان، ضمن عرض خیر مقدم به همه حضار و به ویژه آقای دکتر فراهانی ریاست محترم دانشگاه پیام نور و درخواست علو درجات برای دو شهید والا مقام آن مرکز، استان سمنان را یک استان دانشگاهی خواند و افزود: نسبت جمعیت دانشجویی به جمعیت ساکن در استان سمنان طبق آخرین آمار 1 به 6 اعلام شده است.

دکتر خیاطیان همچنین ضمن ارائه گزارشی از فعالیت و اقدامات آموزشی، ورزشی، فناوری و عمرانی، انجام شده در استان اظهار داشت: دانشگاه پیام نور استان سمنان دارای 4 مرکز گرمسار، سمنان، دامغان و شاهرود و دارای 5 واحد دانشگاهی ایوانکی، آرادان، مهدیشهر، میامی و مجن   می باشد که دارای 312 رشته محل است که از این تعداد 300 رشته در مقطع کارشناسی و 12 رشته در مقطع کارشناسی ارشد می باشد.

در ادامه آقای دکتر فراهانی ریاست محترم دانشگاه پیام نور ضمن تقدیر و تشکر از همه کسانی که در جهت توسعه کیفی دانشگاه اقدام می نمایند، برگزاری این همایش را گام بزرگ، مهم و موثر در جهت پیشبرد اهداف کیفی دانشگاه خواند و افزود: دانشگاه پیام نور بعد از دو دهه قدمت در عرصه آموزش عالی کشور توانسته است بزرگترین نقش را در تقاضای ورود به دانشگاه داشته باشد. همچنین این دانشگاه نقش بی بدیلی در شکستن صف کنکور و ارائه خدمات آموزشی به اقشار خاص داشته و در فاز جدید وارد مرحله ارتقای کیفیت شده است.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه پیام نور با دارا بودن یک میلیون و صدهزار نفر دانشجو و بالغ بر هفتصد و پنجاه هزار فارغ التحصیل، مجری رشته های مختلف در 498 مرکز در داخل کشور و 16 نمایندگی خارج از کشور می باشد.

دکتر لقمان کشاورز، دبیر علمی همایش در خصوص برگزاری این همایش گفت: با استعانت از خداوند متعال و حمایت مسئولین دانشگاه پیام نور استان سمنان و مرکز گرمسار اولین همایش علمی کاربرد مدیریت ورزشی به منظور ایجاد بستری مناسب جهت کاربردی شدن مطالعات مدیریت ورزشی با میزانی دانشگاه پیام نور گرمسار در تاریخ 22 اسفند ماه سال 1392 برگزار شد.

وی ارائه آخرین دستاوردهای علمی مدیریت ورزشی، ایجاد انگیزه در بین اساتید، پژوهشگران و دانشجویان برای کاربردی کردن نتایج پژوهش های علمی در ورزش، ایجاد بستری مناسب برای علمی شدن مدیریت ورزشی در کشور، ایجاد بستری مناسب برای پیوند مدیریت ورزش با دانشگاهها و علم مدیریت ورزشی را از اهداف این همایش برشمرد.

همچنین در خصوص محورهای این همایش با رویکرد کاربردی شدن به موارد ذیل اشاره نمود: مدیریت راهبردی در ورزش، مدیریت رویدادهای ورزشی، مدیریت اماکن و تاسیسات ورزشی، مدیریت ورزش همگانی و اوقات فراغت، مدیریت ورزش تعلیم و تربیتی، مدیریت ورزش حرفه ای و قهرمانی، مدیریت رسانه های ورزشی، مدیریت بازاریابی ورزشی، کارآفرینی در ورزش، آموزش از راه دور و ورزش، فناوری در ورزش،خصوصی ساز در ورزش.

دکتر لقمان کشاورز ضمن بیان اینکه 350 مقاله به همایش ارسال شده است، افزود: از این تعداد، 135 مقاله پذیرش شده است که تعداد 65 مقاله به صورت سخنرانی و مابقی به صورت پوستر می باشد.

دبیر علمی همایش افزود:  5 نفر با رتبه دانشگاهی استاد، 15 نفر با رتبه دانشیار و مابقی با رتبه های دانشگاهی استادیار و دانشجویان تحصیلات تکمیلی مقاله ارائه داده اند. همچنین سخنرانان کلیدی همایش را آقایان دکتر مهرزاد حمیدی معاون پرورشی و تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش، دکتر حسن اسدی، مدیر کل روابط بین الملل دانشگاه تهران، دکتر مجید جلالی فراهانی مدیر گروه مدیریت ورزشی دانشگاه تهران با رتبه دانشیار، دکتر محمد علی قره، رئیس دانشگاه پیام نور استان البرز، خواند و تصریح کرد: در این همایش 25 عضو هیئت علمی دانشگاه های کشور با رتبه های استاد، دانشیار و استادیار، بخش داوری علمی این همایش را بر عهده داشتند.