فرهنگی
1398/3/8 چهارشنبه
در دانشگاه پیام نور کردستان؛
نشست هم اندیشی تاثیر قدرت نظامی بر نقش استراتژیک ایران در منطقه برگزار شد


 
 
نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه پیام نور استان کردستان با موضوع "تاثیر قدرت نظامی بر نقش استراتژیک ایران در منطقه" در سالن جلسات دانشگاه پیام نور استان کردستان برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، دکتر یعقوب احمدی سرپرست دانشگاه پیام نور استان کردستان در این نشست گفت: سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران با كسب تجربه هاي عيني و ملموس از جنگ ايران و عراق و تحولات مربوط به آن، از جمله سياست ها و موضع گيري هاي دو ابرقدرت آمريكا و شوروي و كشورهاي غربي در قبال جنگ و شناخت اهميت و نقش قدرت صنعتي و تكنولوژي در موقعيت و وزن كشورها - رويكردي مبتني بر قدرت و واقع گرايي پيدا كرد.
 
وی افزود: در همين راستا بود كه صنايع نظامي و تسليحاتي ايران گسترش و پيشرفت هاي فوق العاده اي يافت.
 
احمدی تاکید کرد: دستيابي ايران به دانش صلح آميز هسته اي و پيش بيني ديگر موفقيت هاي آتي آن در اين زمينه، نقش مهمي در تغيير توازن قدرت در منطقه خليج فارس و خاورميانه داشته است. به اضافه اينكه در كيفيت مناسبات سياسي ايران با كشورهاي عربي خليج فارس و امنيت منطقه، تاثير ويژه خود را داشته است.
 
 
سرپرست دانشگاه پیام نور استان کردستان با تأكيد بر لزوم افزايش قدرت ملي گفت: «امروز دولتمردان ما باید در راستاي افزايش ابعاد قدرت ملي تلاش كنند و با تبعيت از مقام معظم رهبري و توجه به تمام هشدارها و خطوط قرمز نظام، مسير عزت را طي كنند.
 
سرهنگ عسکری فرمانده سپاه سنندج نیز در این نشست با بيان اينكه ما حتي يك روز از ارتقاي توان و ظرفيت دفاعي و موشكي خود غافل نبوده‌ايم، تصريح كرد: ظرفيت‌هاي دفاعي بويژه موشكي جزو خطوط قرمز جمهوري اسلامي‌ايران بوده و نيروهاي مسلح كشور براساس تدابير مقام معظم رهبري، سياست‌هاي خود را در اين زمينه با قدرت و جديت همچون گذشته دنبال مي‌كنند.
 
عسکری تأكيد كرد: ملت ايران به ويژه قواي مسلح توانمندي‌هاي دفاعي خود را بازدارنده و حافظ امنيت ملي دانسته و هرگز اجازه دخالت و دست‌‌اندازي بيگانگان به آن را نمي‌دهند.
 

تمامی حقوق برای دانشگاه پیام نور محفوظ می باشد .

www.pnu.ac.ir