استانها
1398/3/13 دوشنبه
آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت در مراسم گرامیداشت سالروز رحلت امام خمینی (ره) در دانشگاه پیام نور گیلان :
امام خمینی (ره) با هدایت انقلاب شکوهمند اسلامی تمامی معادلات سیاسی ، فرهنگی و نظامی دنیای کنونی را تغییر داد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ،آیت الله فلاحتی در مراسم گرامیداشت ارتحال بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) در جمع اعضای هیات علمی، کارکنان و روسای مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور گیلان دردانشگاه پیام نور مرکز رشت با اشاره به نقش تربیتی مکان ها و زمان ها در تربیت انسان اظهار کرد: کعبه مکانی مقدس و ماه رمضان سید ماه هاست و استفاده از آن توفیق می خواهد.
آیت الله فلاحتی به تحول در تمام معادلات عرصه جهانی توسط امام(ره) در دنیای گذشته و معاصر اشاره کرد و گفت: امام(ره) معادلات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی دنیای امروز را متحول و دگرگون کرد وهم اکنون صدها نفر از اندیشمندان را تجمیع کردند تا به اندیشه های امام(ره) بپردازند.
آیت الله فلاحتی با اشاره به باورهای امام(ره) در بخش فرهنگ و تمدن سازی فرهنگی، خاطرنشان کرد: امام(ره) معتقد به ایجاد فرهنگ بزرگ انسانی در سایه ارزش های اسلامی بود و امروز خردمندان بشر این امر را به خوبی پذیرفته اند.
امام جمعه رشت با اشاره به اینکه دانشگاه می تواند بسترساز طلوع امید در جامعه شود، اظهار کرد: اگر مسیر را برای رساندن جوان به قله های معرفت هموار نکنیم و او را همیشه دلداده فرا سوی اندیشه های بومی و اصلاحات کنیم، ما خیانت کردیم.آیت الله فلاحتی با بیان اینکه اگر کسی با باند و رانت زندگی کرده و همیشه برای حزب و سازمان خود تلاش می کند این فرد زیربناهای تربیتی اش فاسد است، تصریح کرد: کسی که پشت اداره و سازمان خود با حزب اش به دور از شایسته سالاری اندیشه می کند، از اصلاح درونی برخوردار نیست زیرا حزب، سازمان و گروه نباید در مسیر رسیدن به قله های ترقی مانع انسان شود.
وی به چالش کشیده شده نظام اقتصادی جامعه با کمترین مسائل اشاره کرد و افزود: این امر به خاطر آن است که زیربناهای فکری و فرهنگی ما از یک ریشه غنی و قوی برخوردار نیست.
امام جمعه رشت ادامه داد: اگر تربیت درستی از خانه، مدرسه و دانشگاه داشتیم شاهد این همه متلاشی شدن در عرصه های مختلف نبودیم.
آیت الله فلاحتی با اشاره به مطالبه مردم از متولیان امر و مسئولان دانشگاها، بیان کرد: مطالبه مردم از بنده و شما این است که زیربناهای تربیتی که باور بزرگی برای امام(ره) بود، را به غنای واقعی اش برسانیم.

تمامی حقوق برای دانشگاه پیام نور محفوظ می باشد .

www.pnu.ac.ir