اخبار
1403/3/19 شنبه
رئیس دانشگاه پیام نور در آئین معارفه سرپرست و معاون جدید دفتر مرکزی حراست دانشگاه پیام نور ؛
پیشگیری، صیانت سازمانی و سلامت اداری از مهم ترین مولفه های حراست دانشگاه

.

به گزارش روابط عمومی، دکتر ابراهیم تقی زاده در مراسم تکریم و معارفه سرپرست و معاون جدید دفتر مرکزی حراست دانشگاه پیام نور، ضمن تقدیر از زحمات دکتر رحمانی تیرکلائی سرپرست پیشین دفتر مرکزی حراست و آقای جعفری معاون پرسنلی حراست دانشگاه گفت: حراست دانشگاه در راستای سلامت سازی و ایجاد بستری امن برای فعالیت علمی و پژوهشی می تواند نقش مشاور و بازوان مدیریتی را داشته باشد و بر این اساس حفظ صیانت و سلامت دانشگاه و پیشگیری از هرگونه فساد در مجموعه مهم ترین اولویت های حراست دانشگاه است.
رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به گستره ملی و تاثیرگذار دانشگاه پیام نور ، افزود: در شرایطی که کشور با تهدیدهای داخلی و خارجی با هدف استفاده ابزاری از دانشجویان روبه روست، نقش حراست دانشگاه پیام نور به عنوان دانشگاهی ملی و فراملی بسیار حساس، خطیر و موثر است.
وی در بخش دیگر سخنان خود گفت: مراقبت از همه ارکان و اجزاء دانشگاه کار سنگینی است و لذا شایسته است تمامی همکاران دانشگاهی سعی کنند با این مجموعه همکاری نزدیکی داشته باشند تا با همکاری و تبادل نظر بهترین نتیجه برای دانشگاه محقق گردد.
دکتر تقی زاده، رویکرد اصلاحی و پیشگیرانه را در حل مسائل دانشگاه دو رویکرد بنیادی برشمرد و افزود: سطح تاثیرگذاری و انتظارات بالا از دانشگاه پیام نور، اهمیت رویکرد پیشگیرانه را در حوزه های مختلف من جمله انتصاب مدیران جهادی و پاک دست و متخصص دوچندان کرده و باعث می شود هیچ انحرافی در هیچ یک از حوزه های دانشگاه رخ ندهد.
در این نشست دکتر حسن پور مدیرکل آموزشی و پژوهشی سازمان حراست کشور اظهار داشت: صیانت از مجموعه و کارکردهای آن از وظایف مهم حراست است که اساس این صیانت امر به معروف و نهی از منکر است. وی ادامه داد: اگر کار صیانتی به درستی انجام گیرد مجموعه و دستگاه ها از هجوم شبکه های مجازی در امان هستند.
 مدیرکل آموزشی و پژوهشی سازمان حراست کشور تصریح کرد: اگر حراست به نقش صیانتی خود به درستی عمل نماید دانشگاه می تواند در زمان بهینه تری به اهداف خود برسد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور نیز در مراسم تکریم و معارفه با تاکید بر نقش مهم حراست اظهار داشت: صیانت از نیروهای متعهد و متخصص و مشاوری امین برای مدیران دلسوز مهم ترین مسئولیت حراست در دانشگاه است که می بایست دو مولفه مهم سلامت و صیانت درونی و برونی را با جدیت در دستور کار خود قرار دهد.
شایان ذکر است مراسم تکریم و معارفه سرپرست دفتر مرکزی و معاون جدید پرسنلی دانشگاه پیام نور، با حضور دکتر تقی زاده رئیس دانشگاه، دکتر حسن پور مدیرکل آموزشی و پژوهشی سازمان حراست کشور، رئیس نهاد رهبری دانشگاه، اعضای هیات رئیسه و برخی مدیران کل سازمان مرکزی برگزار شد.
همچنین در این مراسم از زحمات دکتر حسین رحمانی تیرکلائی سرپرست و آقای فریدون جعفری معاون پرسنلی پیشین تقدیر و آقای رجب پور به عنوان سرپرست جدید دفتر مرکزی حراست دانشگاه پیام نور و آقای محمدی بعنوان معاون جدید پرسنلی این اداره کل معارفه شدند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر