اداری و مالی
1402/9/10 جمعه
رئیس دانشگاه پیام نور در دیدار با رئیس اتحادیه دانشگاه های اروپایی تاکید کرد:
دانشگاه پیام نور عضو وابسته اتحادیه دانشگاه های اروپایی می شود

.

رئیس دانشگاه پیام نور از آمادگی این دانشگاه برای پیوستن به عضو وابسته اتحادیه دانشگاه های اروپایی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دکتر ابراهیم تقی زاده رئیس دانشگاه پیام نور در دیدار با دکتر آرتور باغداراشیان، رئیس اتحادیه دانشگاه های اروپایی در ایروان ضمن تاکید بر راهکارهای توسعه همکاری میان دانشگاه پیام نور و اتحادیه دانشگاه های اروپایی اظهار داشت: دانشگاه پیام نور با بهره گیری از ظرفیت علمی، آموزشی و پژوهشی بیش از ۳۷۰۰ عضو علمی متخصص، و فعالیت در قالب بیش از ۳۵۰ مرکز دانشگاهی در ایران و فعالیت آموزشی بین المللی در ۲۰ نمایندگی فعال در پنج قاره جهان از ویژگی های ممتاز این دانشگاه می باشد و تحصیل همزمان بیش از ۳۶۰ هزار دانشجو و بیش از ۲۰۰۰ دانشجوی بین المللی نشانه اعتماد، کیفیت آموزش و عنایت جامعه علمی به این دانشگاه می باشد.
وی همچنین تصریح کرد: دانشگاه برای عقد تفاهم نامه به منظور توسعه همکاری ها در زمینه های تبادل استاد و دانشجو، راه اندازی دوره های تحصیلات عالی مشترک در قالب قراردادها Joint Degree و double degree، دوره های آموزش عالی آزاد و کوتاه مدت و کمک به راه اندازی کرسی های آموزش زبان فارسی در دانشگاه های عضو اتحادیه آمادگی دارد.
در این نشست همچنین دکتر باغداراشیان، رئیس اتحادیه دانشگاه های اروپایی نیز تاکید کرد: ظرفیت دانشگاه پیام نور و فعالیت های گسترده آن در عرصه آموزش عالی ایران و منطقه تجربه ای ارزشمند می باشد و ما خواهان در اختیار قرار دادن تجربیات وسیع این دانشگاه به خصوص در بخش آموزشهای برخط و ترکیبی می باشیم. 
وی درباره پیشنهاد عضویت پیام نور ایران در اتحادیه دانشگاه های اروپایی گفت: این موضوع در دستور کار نشست سالانه مجمع اتحادیه قرار می گیرد.
لازم به ذکر است نشست سالانه اتحادیه دانشگاه های اروپایی به میزانی ایروان ارمنستان و دانشگاه اروپایی این کشور در حال برگزاری است و رئیس دانشگاه پیام نور ایران نیز به عنوان میهمان و سخنران ویژه در این نشست حضور دارند.
موضوع انتقال ریاست دوره ای این اتحادیه از ارمنستان به فرانسه و عضویت پیام نور ایران، در دستور کار دوره ای نشست این اتحادیه قرار دارد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر