جمعه 29 شهريور 1398   23:23:43
بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

استانها
1398/3/13 دوشنبه
آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت در مراسم گرامیداشت سالروز رحلت امام خمینی (ره) در دانشگاه پیام نور گیلان :
امام خمینی (ره) با هدایت انقلاب شکوهمند اسلامی تمامی معادلات سیاسی ، فرهنگی و نظامی دنیای کنونی را تغییر داد

.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ،آیت الله فلاحتی در مراسم گرامیداشت ارتحال بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) در جمع اعضای هیات علمی، کارکنان و روسای مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور گیلان دردانشگاه پیام نور مرکز رشت با اشاره به نقش تربیتی مکان ها و زمان ها در تربیت انسان اظهار کرد: کعبه مکانی مقدس و ماه رمضان سید ماه هاست و استفاده از آن توفیق می خواهد.
آیت الله فلاحتی به تحول در تمام معادلات عرصه جهانی توسط امام(ره) در دنیای گذشته و معاصر اشاره کرد و گفت: امام(ره) معادلات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی دنیای امروز را متحول و دگرگون کرد وهم اکنون صدها نفر از اندیشمندان را تجمیع کردند تا به اندیشه های امام(ره) بپردازند.
آیت الله فلاحتی با اشاره به باورهای امام(ره) در بخش فرهنگ و تمدن سازی فرهنگی، خاطرنشان کرد: امام(ره) معتقد به ایجاد فرهنگ بزرگ انسانی در سایه ارزش های اسلامی بود و امروز خردمندان بشر این امر را به خوبی پذیرفته اند.
امام جمعه رشت با اشاره به اینکه دانشگاه می تواند بسترساز طلوع امید در جامعه شود، اظهار کرد: اگر مسیر را برای رساندن جوان به قله های معرفت هموار نکنیم و او را همیشه دلداده فرا سوی اندیشه های بومی و اصلاحات کنیم، ما خیانت کردیم.آیت الله فلاحتی با بیان اینکه اگر کسی با باند و رانت زندگی کرده و همیشه برای حزب و سازمان خود تلاش می کند این فرد زیربناهای تربیتی اش فاسد است، تصریح کرد: کسی که پشت اداره و سازمان خود با حزب اش به دور از شایسته سالاری اندیشه می کند، از اصلاح درونی برخوردار نیست زیرا حزب، سازمان و گروه نباید در مسیر رسیدن به قله های ترقی مانع انسان شود.
وی به چالش کشیده شده نظام اقتصادی جامعه با کمترین مسائل اشاره کرد و افزود: این امر به خاطر آن است که زیربناهای فکری و فرهنگی ما از یک ریشه غنی و قوی برخوردار نیست.
امام جمعه رشت ادامه داد: اگر تربیت درستی از خانه، مدرسه و دانشگاه داشتیم شاهد این همه متلاشی شدن در عرصه های مختلف نبودیم.
آیت الله فلاحتی با اشاره به مطالبه مردم از متولیان امر و مسئولان دانشگاها، بیان کرد: مطالبه مردم از بنده و شما این است که زیربناهای تربیتی که باور بزرگی برای امام(ره) بود، را به غنای واقعی اش برسانیم.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر